Buh te stvoril nesmrtelnym (poselstvi sv. Eufemie)
Home
Jeskyne
Nahoru do hloubi Zeme aneb Bohyne na Krete I.
Ochutnej sladkost zivota aneb Bohyne na Krete II.
Zazracny strom aneb Bohyne na Krete III.
Rec Bohyne aneb Bohyne na Krete IV.
Kreta a Minojska civilizace
Samanka/knezka/carodejnice: Zeme je mym telem
Deloha jako Mesicni Strom
Vyrobte si koprivovou panenku
Sebezasveceni knezky Bast
Vyzva Bohyne
Radost ze zivota
Cesta k Temne Bohyni
Zeny, prineste zpravy
Strach mit silu
Zpivaji Tvoji pisen
Vzyvani bozstva
Tanceni se Starhawk
Moudra krev
Ritualni chutovky
Ritualni chutovky 2
Daimon - hledani zeniny vasnive duse
Americanka ve Vestonicich a jine venuse
Ceska bohyne a Vestonice
Na vanocni tema: Dionysovska extaze
Meditace: Ty jsi Bohyne
Stezka knezky a Chat
Navrat Bohyne (Achaia)
Monica Sjöö: Marx a matriarchat
Cornwall
Ritual jako stavebni jednotka nove kultury
Ritual sebeprijeti
Oslava svatku Lammas
Cesta Luny
Buh te stvoril nesmrtelnym (poselstvi sv. Eufemie)
Zimni meditace
Sebepozehnani
Rohaty Buh
Svati Synove
Oslava zeny
Meditace: Jak videt, slyset a citit Zdroj
Krchnicka - aneb moc Tve leve ruky
Ta s obema prsy
Trinacta komnata
Na Kretu s Valpurgou (srpen 02)
Konference Bohyne 2003, Velka Britanie
Zazitky z putovani na Krete 2004, Michaela Petrovska
Festival Bohyne 2004
Festival - Rej Zenskeho Principu
Mystérium Krétské Bohyne - zenské putování po posvátny´ch místech Minojské kultury, 05
Tantricka oslava carodejnic a Beltainu, 29.4.-1.5.05
Tisic tvari zeny 05 - zenská skupina osobního rustu
Aktivity a kurzy v Ceske Republice
Galerie
Odkazy
Virtualni chramy bohyni
Autorka

Rovinj - Istrie , 16. zárí 2001
Buh Te stvoril nesmrtelným. Nebot nyní jsi dospel pravého poznání a dostalo se Ti osvícení. A vnímás sám sebe jak dávás i prijímás, milujes i odmítás, jsi spokojen ci nespokojen. Sám rozhodujes, zda se  nechás unáset vlnou krásy a plnosti ci vlácet rísí nicoty. A tak zustanes sám sebou, i za padesát i za sto a tisíc let. Tak se i stane az na veky. Buh Te stvoril nesmrtelným. Mysli na to.
 
Zebracka sedící na schodech kostela sv. Eufemie delala, jakoby nic z toho, co se deje okolo, se jí netýkalo a já nejméne. Presto jsem v ruce tisknul modlitební knízku, kterou mi vymenila za pár vyzebraných mincí a zíral na slova, která  shrnovala neskutecný zázitek predchozích okamziku. Setkání s vecností, prírodou, svým já, minulostí i budoucností.  S Bohem
 
Zacalo to vechno nenápadne. Zbytek dovolené se rozhodlo pár prátel strávit spolecne na Istrijském poloostrove koupáním v Jaderském mori, procházkami olivovými háji a spolecnými meditacemi v krásné prímorské prírode. Ranní nedelní meditace na pobrezí more jakoby vybízela k návsteve kostela vypínajícího se na protejsí strane zálivu a zlovestné mraky zároven odrazovaly od bezstarostného povalování se na plázi.
 
Mestecko Rovinj se  nám vzápetí otevrelo svojí kouzelnou atmosférou znásobenou neobvyklým ruchem na promenáde , hudbou a tancem na blízkém podiu. Pout ke svaté Eufemii , jak jsme se dozvedeli, se koná jednou rocne jako lidová slavnost , která jeste zvýraznuje kouzlo a krásu tohoto malého mestecka, jez stojí na malém poloostrove vystaveném jaderskému slunci více nez dva tisíce let.
 
Kroky nás vedou od ruchu lidové slavnosti do stredu krivolakých ulicek a stredovekých dodnes obydlených domu, jejichz kamené základy jsou omývány slanou vodou. Záhadná energie nás nutí zastavit se pred prastarým palácem, se zabednenými okny a podivnými nápisy a znaky na oprýskaných kamených zdech .
 
Lustíme nápisy a najednou se pred námi otevírá sídlo starého Rádu svobodných zednáru ... A kroky nás vedou dál do keramické dílny, kde objevujeme horící srdce planety Gaia , vizi vlasatého mladíka s tajemným pohledem, kterou prenesl do keramické hlíny. A kroky nás vedou dál, az staneme na vrcholku a pred námi se vypínají mramorové zdi katedrály obklopené cyprisi, cedry na pozadí tmave modrého Adriatiku. Mísíme se do davu, vstupujeme a kroky nás dál vedou az k sose Panny Marie, která nás vyzývá k usednutí a ponorení se do tiché motlitby.
 
Najednou uz jakoby z jiného sveta dostáváme pokyn k procházce chrámem a procítení energetické struktury místa i s jeho vibracemi , které stále silneji pocitujeme. Serie obrazu tvorících výzdobu katedrály predstavující poslední cestu Krista ukazují presne takové konfigurace svetla a tmy, temných mraku a slunce , jaké jsme pred chvílí videli na Rovinjské obloze. Dav lidí nás unásí najednou ke vstupu do sakristie, kde se ocitáme pred bílým mramorovým náhrobkem a uvnitr lezícími ostatky sv. Eufemie. Fascinování energetickou hladinou modlících se poutníku vnímáme dve obrovské nástenné malby ukazující její mucednickou smrt nedaleko od Konstantinopole roku 340 A.D. a prenesení její hrobky s ostatky do Rovinje roku 800 A.D.  Chytáme se za ruce a noríme se do meditace , která nás spojuje s krásnou dívkou na obraze.
 
Dostáváme se do teplých kraju Východorímské ríe  4. století nedaleko od Konstantinopole. Nádherná dívka, která okouzluje svojí krásou a uslechtilostí davy prostých lidí stejne jako masy patriciju, hlásá poselství míru a lásky tak, jako  pred více nez 400 lety  putování Krista a jeho následníku zvestovalo svetu poselství osvobození lidstva. Vyrustala v komunitách gnostiku a sírila pravé poselství Krista do sveta. Tak jako i Krista, ani jí nezahubili barbari ci pohané, ale stala se obetí zrady vlastních- farizeju a vládnoucích knezí, kterí v kráse nevinné zeny videli nebezpecí pro svoje mocenské zámery . Její síla a krása vsak i po její smrti pusobila dále,  z nevinné dívky se stala svetice,a o její hrob a ostatky byly vedeny spory a bitvy az do doby, nez po dobrodruzné pouti spocinula na Rovinjské skále , aby otevrela prostrednictvím bozské energie své i svých ochráncu z Rovinje portál míru  a lásky , který spocívá a chrání nejen mestecko Rovinj, ale i celé okolí, jez se stalo místem klidu, míru a odpocinku pro miliony lidí z celé Evropy, které zde tráví kazdorocne svoji dovolenou.
 
Zdá se , ze její energie se mísí s nasimi tely a ze jejím prostrednictvím k nám promlouvá , vidíme její rozevláté vlasy a nádherný úsmev . Jsem ráda , ze jste za mnou prisli, jsem ráda s Vámi tak jako i Vy budete navzdy radostni od této chvíle , co jste mne poznali. Budete jako já zít v míru, lásce a radosti a sírit toto pravé poselství mezi vsemi lidmi. Myslenka na mne Vám dá sílu prekonávat v této kritické dobe pro celé lidstvo veskeré protivenství a dá Vám dostatek energie pro prekonání zla a vítezství sil dobra. Resení je v lásce, v síle a energie Bohyne , kterou je sama nádherná bytost , Vase planeta Gaia . To je poselství Krista, to je i mým poselstvím . Hledejte lásku, hledejte  bohyni a boha a najdete sebe a zbavíte se strachu pred zlým, které jak se Vám  zdá, zaplavuje Vás soucasný svet.
 
Pomalu se probíráme z meditace a dav nás vynásí z její blízkosti. U vchodu do chrámu vrázím do zebracky, která natahuje misku s mincemi s prosebným pohledem ke mne . A já se vracím znovu nekam , kde jsem v blízkosti krásné Eufemie , která nám posílá prostrednictvím nestastných ocí opustené zebracky tato slova , výzvu a poselství.
 
Buh Te stvoril nesmrtelným
Nebot nyní jsi dospel pravého poznání a dostalo se Ti osvícení
A vnímás sám sebe jak dávás i prijímás, milujes i odmítás, jsi spokojen ci nespokojen. Sám rozhodujes, zda se  nechás unáset vlnou krásy a plnosti ci ubíjet rísí nicoty
A tak zustanes sám sebou, i za padesát i za sto a tisíc let
Tak se i stane az na veky
Buh Te stvoril nesmrtelným
Mysli na to
 
Sedím na schodech a snazím se probudit a znovu vnímat okolní svet, vynoruje se mi úchvatný pohled na temne fialové bourkové mraky, zárivé slunce, poletující racky , a na tím vsím se zacíná rozprostírat duha, dést, vítr
Nádherná hra vsech zivlu , z nichz povstal svet , slunce je ohen, vítr je vzduch , voda je more , zeme je skála a  nad tím vím vidím Její krásu, akasický symbol tvorivé síly zeny, Bohyne, poselství krásné Eufemie , která k nám promluvila v tomto kouzelném koutku sveta, který je ted nasím spolecným domovem. Domovem míru a lásky, který se rozprostre postupne na celý svet, na celou planetu Gaia , az se zbaví vsech sil zla.
 
Je nás porád víc, kterí jsme pochopili a vracíme se domu . Nasli jsme sami sebe a najdeme i Ji 
 
Meditacní skupina Monsena - Mesícní bohyne
 
Dalsi clanky od Achaii najdete na Osud.cz (viz.Blanik)

Mým prátelum
2002

Dostáváme se do prudkého proudu,
je siroký a bourlivý a mnozí jsou z nej vystraseni
Zoufale se snazí udrzet brehu
jsou vsak strháváni a zasahuje je utrpení a bolest
 
Vez, ze reka má svuj cíl
Nasi proroci ríkají, ze je treba se odpoutat od brehu
dostat se do stredu rícního proudu
a udrzet hlavu nad vodou
 
A já Vám ríkám: dívejte se, kdo je okolo Vás a oslavujte!
v tento bod historie nesmíme nic brát osobne
nejméne sebe sami
jinak by se nase duchovní cesta zastavila
 
Doba osamelých bojovníku je za námi
Spojujte se!
Vypustte boj a úsilí ze svého slovníku a chování
Vse co nyní deláme musí být ucineno slavnostne a posvátne

My Jsme Ti Na Které Cekáme
 
achaia