Mystérium Krétské Bohyne - zenské putování po posvátny´ch místech Minojské kultury, 05

Home
Jeskyne
Nahoru do hloubi Zeme aneb Bohyne na Krete I.
Ochutnej sladkost zivota aneb Bohyne na Krete II.
Zazracny strom aneb Bohyne na Krete III.
Rec Bohyne aneb Bohyne na Krete IV.
Kreta a Minojska civilizace
Samanka/knezka/carodejnice: Zeme je mym telem
Deloha jako Mesicni Strom
Vyrobte si koprivovou panenku
Sebezasveceni knezky Bast
Vyzva Bohyne
Radost ze zivota
Cesta k Temne Bohyni
Zeny, prineste zpravy
Strach mit silu
Zpivaji Tvoji pisen
Vzyvani bozstva
Tanceni se Starhawk
Moudra krev
Ritualni chutovky
Ritualni chutovky 2
Daimon - hledani zeniny vasnive duse
Americanka ve Vestonicich a jine venuse
Ceska bohyne a Vestonice
Na vanocni tema: Dionysovska extaze
Meditace: Ty jsi Bohyne
Stezka knezky a Chat
Navrat Bohyne (Achaia)
Monica Sjöö: Marx a matriarchat
Cornwall
Ritual jako stavebni jednotka nove kultury
Ritual sebeprijeti
Oslava svatku Lammas
Cesta Luny
Buh te stvoril nesmrtelnym (poselstvi sv. Eufemie)
Zimni meditace
Sebepozehnani
Rohaty Buh
Svati Synove
Oslava zeny
Meditace: Jak videt, slyset a citit Zdroj
Krchnicka - aneb moc Tve leve ruky
Ta s obema prsy
Trinacta komnata
Na Kretu s Valpurgou (srpen 02)
Konference Bohyne 2003, Velka Britanie
Zazitky z putovani na Krete 2004, Michaela Petrovska
Festival Bohyne 2004
Festival - Rej Zenskeho Principu
Mystérium Krétské Bohyne - zenské putování po posvátny´ch místech Minojské kultury, 05
Tantricka oslava carodejnic a Beltainu, 29.4.-1.5.05
Tisic tvari zeny 05 - zenská skupina osobního rustu
Aktivity a kurzy v Ceske Republice
Galerie
Odkazy
Virtualni chramy bohyni
Autorka

beach.jpg

MYSTÉRIUM KRÉTSKÉ BOHYNĚ

14.-25. 6. 2005

 

Ženské putování po posvátných a silových místech Minojské kultury
 

"Mysterium Kréty je nesmirně hluboké. Kdokoli vkročí na tento ostrov, cítí tajemnou sílu, jak se mu hřejivě a blaženě vlévá do žil, cítí, jak jeho duše začíná růst"

(Nikos Kazantzakis, krétský rodák a autor románu 'Řek Zorba')

 

Vydáme se po stopách krétské bohyně, navštívíme posvátná a silová místa dávné kultury uctívající Bohyni a život, kultury, která ctila ženské hodnoty. Vydáme se na vnitřní i vnější iniciační cestu, abychom se spojily s Bohyní uvnitř.

 

Na 10 dní spolu vytvoříme posilující ženskou komunitu, užijeme si spolu prosté bytí ve spojení s přírodou i radosti města, obchůdky a pravé řecké taverny.

 

Program: návštěva minojských paláců Knossos, Festos, posvátná jeskyně, jeskynní hrobky v Matale, minojská svatyně na hoře Juktas, meditace v přírodě, u moře, při měsíci, napojení se na své ženské kořeny, rituál hadí bohyně- napojení se na ženskou sílu, iniciační rituál- zasvěcení do ženských mysterií, tantra (probouzení našeho těla a jeho energetického potenciálu) a šamanské techniky ( celonoční cesta za vizí). Užívání si ženské pospolitosti, oslava ženství.

No a samozřejmě slunce, moře, ženy, víno, zpěv !!!

 

Provází: Valpurga (avalonská kněžka, www.bohyne.com ) a Katka Kramolišová (psycholožka, terapeutka, lektorka ženských skupin, kurzů tantry a osobního rozvoje)

 

Cena: 12 900,- Kč (  v ceně zpáteční letenka, ubytování 6x v kempu, 4x v penzionu,  transfer z letiště, pronájem aut, průvodce a program.)

 

Záloha 5000,- Kč do 14.4. na č.ú. 7155040287/0100, v.s. rodné číslo. Doplatek do 14.5. (Při zpoždění zálohy poplatek 600,- Kč) Při zaplacení zálohy do 31.3. sleva 900,- Kč.

Storno 50% 3 týdny před odletem, 100% 1 týden před odletem.

 

Přihlášky a informace: Kateřina Kramolišová, Krajníkova 768, Dobřichovice, katerina_k@rocketmail.com, 603 287 450, http://mujweb.cz/www/kurzyprozeny

 

 

Z loňské dovolené (září 2004):

 

Dopisy účastnic

…V jeskyni při meditaci jsem si prožila setkání se svými stíny a bohyně mi poslala "krápníkový sloup", symbol odvěkého růstu, který trvá a bude trvat... Cítím se více zakořeněná ve svém já, ve svém ženství, spojená se svou historickou rolí ženy a ženství, navázána na staré tradice. Jakoby se natáhla třeba jen tenká, ale přesto spojující nitka do historie, do doby, kdy žena si byla vědoma své skutečné hodnoty a role. Kupodivu se vnímám i více s rozletem - o tom byl i můj vision quest. Vlastně i zahradníci říkají něco o úměrnosti kořenového balu a koruny :-))).

Květa

 …Když jsem sestoupila do hlubokého, temného a vlhkého nitra jeskyně/lůna Bohyně a setkala se tváří v tvář s temnou bohyní-královnou podsvětí, která vzbuzuje posvátnou bazén, když jsme seděly ve tmě v meditaci, otevřela se ve mně moje vlastní hlubina, tajemná, neuchopitelná, vzbuzující strach…a za tím strachem…hluboká jistota…jsem součástí…jsem spojená…jsem dcera matky země, jsem dcera bohyně. A tuhle hloubku vlhké kamenné jeskyně, a taky lehkost větru na úplňkem ozářené hoře mám v sobě…

Katka

…Kréta ve mně stále doznívá, ještě jsem ani nepostihla všechny změny, ke kterým ve mne došlo, stále se ještě vznáším na vlnách, kterými mě hýčkala Jemaja…

Magda

…Jsem pořád jako na vlnách, z kterých jsem nakonec přestala mít velký strach, a přítomnost plyne. Děkuji všem za to, jaké jste a jaké jste byly na Krétě. Poskytly jste mi dost "zrcadel" a tak teď mám práci se do nich dívat a s tím, co se mi nelíbí i něco dělat. Děkuji i za ten chaos a zmatek, který jste vnesly do mého, jinak docela naplánovaného a časově sedícího života. Bylo mi s vámi na Krétě moc dobře.Teď už se mi dost věcí, které byly "důležité", zdá méně důležitými, i nedůležitými a snad umím i o něco více ochutnávat radosti života a život jako takový. Zdá se mi, i že jsem více sama sebou a dávám pozornost tomu, co patří ke mě. Děkuji a těším se moc, až se s Vámi v listopadu na další ženské tantře, nebo jinde a jindy, uvidím…

Lenka

…připomněla jsem si ten krásný večer, kdy jsme tančily kolem Pana s kouzelnou flétnou..... Často myslím na tento zážitek, jakoby patřil do jiného, mystického, světa. A já si říkám, že tento zážitek není ničím jiným než odrazem našeho snu, přání a posléze reality...:)

Míša

 

matalasm.jpg
Matala (foto Yannis Samatas)

klikni zde: panoramaticke foto Mataly - misto pobytu v kempu (v tamariskovem hajku uprostred)

katkaportrsm.jpg
Katerina Kramolisova

hankaportr.jpg
Hana Evansova

uctivani.jpg

path.jpg

taverna.jpg

mud.jpg

museum.jpg

cave.jpg

kemp2.jpg

caveswater.jpg

knossos.jpg