Navrat Bohyne (Achaia)
Home
Jeskyne
Nahoru do hloubi Zeme aneb Bohyne na Krete I.
Ochutnej sladkost zivota aneb Bohyne na Krete II.
Zazracny strom aneb Bohyne na Krete III.
Rec Bohyne aneb Bohyne na Krete IV.
Kreta a Minojska civilizace
Samanka/knezka/carodejnice: Zeme je mym telem
Deloha jako Mesicni Strom
Vyrobte si koprivovou panenku
Sebezasveceni knezky Bast
Vyzva Bohyne
Radost ze zivota
Cesta k Temne Bohyni
Zeny, prineste zpravy
Strach mit silu
Zpivaji Tvoji pisen
Vzyvani bozstva
Tanceni se Starhawk
Moudra krev
Ritualni chutovky
Ritualni chutovky 2
Daimon - hledani zeniny vasnive duse
Americanka ve Vestonicich a jine venuse
Ceska bohyne a Vestonice
Na vanocni tema: Dionysovska extaze
Meditace: Ty jsi Bohyne
Stezka knezky a Chat
Navrat Bohyne (Achaia)
Monica Sjöö: Marx a matriarchat
Cornwall
Ritual jako stavebni jednotka nove kultury
Ritual sebeprijeti
Oslava svatku Lammas
Cesta Luny
Buh te stvoril nesmrtelnym (poselstvi sv. Eufemie)
Zimni meditace
Sebepozehnani
Rohaty Buh
Svati Synove
Oslava zeny
Meditace: Jak videt, slyset a citit Zdroj
Krchnicka - aneb moc Tve leve ruky
Ta s obema prsy
Trinacta komnata
Na Kretu s Valpurgou (srpen 02)
Konference Bohyne 2003, Velka Britanie
Zazitky z putovani na Krete 2004, Michaela Petrovska
Festival Bohyne 2004
Festival - Rej Zenskeho Principu
Mystérium Krétské Bohyne - zenské putování po posvátny´ch místech Minojské kultury, 05
Tantricka oslava carodejnic a Beltainu, 29.4.-1.5.05
Tisic tvari zeny 05 - zenská skupina osobního rustu
Aktivity a kurzy v Ceske Republice
Galerie
Odkazy
Virtualni chramy bohyni
Autorka
More je nase matka
Africké vzpomínky
La Mer est notre mere
Andre van Lysebeth
 
Na morském brehu s knihou v ruce pochopil. Proc vsechna nábozenství a politické struktury se snazí potlacit zenu, protoze ona je silnejsí nez muz. Ona je stvoritelka zivota a nositelka svetla a lásky. Ona nedokáze nikdy to, co muz, zabíjet svoje vlastní deti. Pochopil, proc videl v televizi stovky vrazd, ale nikdy ne porod dítete. Proc stovky a tisíce let nábozenství i mocnosti svetské zakazují a zakrývají pohled na nahou zenu, ale porádají klidne verejné popravy. Strach proti lásce.  Proc se zakrývá dámská kvetinka, protoze je nejmocnejsím symbolem na svete, je bránou prevtelování dusí do naseho trojrozmerného sveta, je symbolem stvorení, silnejsím nez vsechny církve dohromady.
 
*   *   *
 
Dívá se na more, uzívá  pocitu divoké prírody za ním, nenapodobitelných  zvuku africké noci, vune  práve pripravované domorodé vecere, která poslouzí k nasycení vsech detí prítele Issaky. Rusná  metropole je daleko a existuje jenom on, zvuky stále se opakujícího príboje, neco, co jeste dobre nechápe, ale do ceho uz vstoupil svým príchodem na africký kontinent, svými rozhovory s místními holkami, obchodníky i podvodníky, s temi, kterí na rozdíl od Evropanu jeste porád jsou v kontaktu s prírodou, tradicemi, carodejníky.
 
Je zpátky ve meste, je sám a toulá se po nocním Abidjanu, naslouchá divoké smesici zvuku, kterou jen africká metropole muze vytvorit, pije pivo v baru, a smeje se na místní krásné lehké holky. Noc je dlouhá a cesta vede k samanum na Treichville a zpátky na Plateau, okolo baru do knihkupectví, nejvetsím v Západní Africe.. Najednou má v ruce knihu a nápis jakoby ho pritahoval, neví, co znamená, ale tlustá kniha je jeho a vítá ho znovu africká noc. Jedno magické slovo TANTRA zustává s ním i v noci a teprve ráno ve své kancelári chvíli zapomíná.
 
Konecne zase zpátky v chatrci u more, sám jenom se zvukem more a  pomíjivým kouzlem noci. Ranní beh v trísti vln a první paprsky vycházejícího slunce na nahých telech.
 
A pak kniha se otevírá, ale on ji necte, spís jakoby se vracel do svých minulostí, myslenek a hlubokého podvedomí. Toulá se s Andrém v Indii pred mnoha tisíciletími, je fascinován krásným zivotem pradávných civilizací, které jakoby se vracejí ze zapomnení. Civilizací bez válek a zlocinu, harmonicky rízených moudrými zenami, milujícími manzelkami a milenkami. Postupne se rozpomíná na vznik zivota, na multidimensiální struktury mnohovrstevné reality, které se odkrývají jenom zasveceným a carodejum.
 
More je nase matka. Stamiliony lidí ze studeného evropského severu putuje kadorocne k mori, a neví o tom, ze jejich pohoda v morském príboji a slunecní pláze otevírá jejich podvedomé archetypy a vrací je do kolébky jejich zivota, detství, jeste dál. Jeste jsem se nenarodil, jsem v deloze, jsem mladý, jsem starý, jsem v záhrobním svete. Vecný kolobeh tisícu zivotu. Magie a fascinace zivlu, na nichz stojí svet. Tantra. Ohen je slunce, voda je more, vzduch je vánek nasycený vuní príboje, zeme je hrející písek hemzící se malými kraby. Akasa je v pralese, v ocích malých cernousku a starých carodejníku smejících se podivínským Evropanum, kterí si myslí, ze voodoo je nejaká atrakce pro turisty.
 
Knihu uz necte, kniha mu otevírá nový pohled na vsechno, o cem drív premýslel, ale nedokázal syntetizovat. Nevedel, ze není treba vymýslet nový pohled na svet, ze vsechno tu bylo a je. Tady a ted. Pochopil, proc vsechna nábozenství a politické struktury staré i nové se snazí potlacit zenu, protoze ona je silnejsí nez muz. Ona je stvoritelka zivota a nositelka svetla a lásky. Ona nedokáze nikdy to, co muz, zabíjet svoje vlastní deti. Pochopil, proc videl v televizi stovky vrazd a tisíce mrtvých, ale nikdy ne porod dítete. Proc nábozenství i mocnosti svetské od nepameti zakazují a zakrývají pohled na nahou zenu, ale porádají klidne verejné popravy. Strach proti lásce.  Proc se zakrývá dámská kvetinka, protoze je nejmocnejsím symbolem na svete, je bránou prevtelování dusí do naseho trojrozmerného sveta, je symbolem stvorení, silnejsím nez vsechny církve dohromady.
 
Carodejky se vracejí na svet a spolu prinásejí zmatenému lidstvu zpet Bohyni. Intuice vítezí nad chladným rozumem, magie nad vodou, díte nad dospelým. Svet nebude znicen a lidský rod prezije. V té chvíli zijeme, tady a ted jsme soucástí nového sveta, který se tvorí prostrednictvím nasich kazdodenních svobodných tvurcích cinu. První je myslenka, pak slovo a písmo, potom realita. Neviditelné ovládá viditelné.
 
Chci se stále vracet do své chatrce u more.
Pojdte se mnou...